ZAEVI DHE FILIPÇE NË TURQI: SONTE DARKË PUNE ME PRESIDENTIN ERDOGAN

ZAEVI DHE FILIPÇE NË TURQI: SONTE DARKË PUNE ME PRESIDENTIN ERDOGAN

Kryeministri I Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev pasdite ka arritur në Turqi, me ftesë të Presidentit turk Rexhep Taip Erdogan.

Kryeministri Zaev I cili është I shoqëruar nga Ministri I Shëndetësisë Venko Filipçe, në Aeroportin e Stambollit ishin pritur nga Zv/Guvernatori I Stambollit, Zekerija Gunej.

Në mbrëmje pritet të organizohet një darkë pune me Presidentit turk Rexhep Taip Erdogan.

Sic ka njoftuar press-shërbimi qeveritar, pritet që në takim të bisedohet për shumë fusha si ekonomi, tregti, shëndetësi si dhe për tema tjera të interesit të përbashkët

Lajme Maqedoni