Nis takimi Kurti-Vuçiq në Bruksel

Nis takimi Kurti-Vuçiq në Bruksel

Ka filluar takimi tre palësh ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe përfaqësuesve të Bashkimit Evropian, Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell, dhe Përfaqësuesit i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak në Bruksel.

Ky është takimi i parë që zhvillohet ndërmjet Kurtit dhe Vuçiqit. Para takimit mes të gjitha palëve, Borrell e Lajçak takuan ndaras fillimisht Kurtin e më pas Vuçiqin.

Lajme Rajon