Kasami përjashton mundësinë e koalicionimit me BDI-në për tri komuna

Kasami përjashton mundësinë e koalicionimit me BDI-në për tri komuna

Lëvizja BESA nuk planifikon të bashkëpunojnë me partinë e koalicionit qeveritar, BDI-në në tri komuna.

Siç bëri të ditur lideri i BESËS, Bilall Kasami në Click Plus, kjo parti BDI-në e ka oponentë në komunat si Tetova, Gostivari dhe Çairi.

“Ne nuk mund të themi se do të kemi një bashkëpunim me BDI-në për Tetovën, për Gostivarin, për Çairin ku ne pretendojmë të dalim të garojmë”, tha Kasami

Lajme Maqedoni