Elda Kurtishi një talente e re Shipkovicase qe premton majat e suksesit

Elda Kurtishi një talente e re Shipkovicase qe premton majat e suksesit

Elda Kurtishi nga Shipkovica e Tetoves sot në garat shtetërore njëkohësisht kaulifikuese për në Kampionatin Evropian është dekoruar me medalje të Bronz në kategorinë: Senior -35kg,dhe tani ajo do të garojë në kampionatin Evropian që do të zhvillohet në Çeki.

Elda ështe 11 vjece dhe ne karieren e saj ka fituar disa medalje ,esht pjes e klubit te karates Shkendja Tetove .

Klubi Shkendija Tetove per cdo vjet nxjer talent te ri dhe ne shfrytezojm rastin tu urojm majat e suksesit Klubit dhe gjith sportisteve qe na bejn te ndjehemi krenar

Maqedoni Sport