LAJMI I FUNDIT/ Rrëzohet kryebashkiaku i Ramës, Prokuroria konfirmon denoncimin e PD-së: Kryebashkiaku Ismailaj i dënuar me 3 vite burg

LAJMI I FUNDIT/ Rrëzohet kryebashkiaku i Ramës, Prokuroria konfirmon denoncimin e PD-së: Kryebashkiaku Ismailaj i dënuar me 3 vite burg

Prokuroria ka përfunduar procesin e verifikimit për kryebashkiakun socialist të Mallakastrës Qerim Ismailaj, i cili rezulton që të jetë i dënuar me 3 vite burg në Greqi.

Rasti i Ismailajt u denoncua nga Partia Demokratike, përmes sekretarit të përgjithshëm Gazment Bardhi, dhe duket se pas verifikimit të prokurorisë, rezulton që pretendimi i demokratëve të ketë qenë i drejtë.

Ismailaj është dënuar në Greqi për kryerjen e veprimeve të dhunshme, plagosje (rrahje), gjë të cilën e kishte fshehur në formularin e dekriminalizimit.

Lajme Shqipëri