Nis takimi Kurti-Vuçiq në Bruksel
Lajme Rajon

Nis takimi Kurti-Vuçiq në Bruksel

Ka filluar takimi tre palësh ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe përfaqësuesve të Bashkimit Evropian, Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell, dhe Përfaqësuesit…